Відпочинок на морі з дітьми: Кирилівка, Приморськ або Генічеськ

Азовське море пропонує найпопулярніші локації для відпочинку з дітьми в Україні. Всі курорти на березі мілкого моря володіють беззаперечними перевагами для відпочинку з дітьми , хоча і в різному ступені. Розберемося, що може запропонувати відпочиваючим Приморськ, Кирилівка та Генічеськ, та яка з оздоровниць найбільше підходить для юних курортників.

Думка про те, що Азов — найкращий варіант для проведення літнього відпочинку з дітлахами вже давно усталилася в свідомості багатьох українців. Тепле і неглибоке море з пологим дном, піщані пляжі та сприятливий для оздоровлення клімат — це те, заради чого тисячі батьків щорічно везуть свої найдорожчі чада на азовське узбережжя. При цьому природні фактори — не єдині аспекти відпочинку, на який орієнтуються туристи. Не зважаючи на їхню схожість, рекреації відрізняються за характером пляжів та моря, а також за можливостями організації дозвілля.

Погода та екологічний стан на курортах

Перша та дуже важлива умова для відпочинку на морі з дитиною — хороша погода. Звичайно, батьки можуть спокійно перечекати негоду в номері та нарешті відіспатися, але мало хто з батьків володіє витримкою та терпінням, щоби так само спокійно животіти в номері, коли хочеться купатися.

На щастя, погода на азовському узбережжі майже все літо тішить яскравим сонцем та чистим небом. Літні опади тут вкрай рідкісні, а якщо й трапляються, то зазвичай у вигляді злив, які швидко закінчуються та вже за кілька годин, наче й нічого не було. На температуру водит в морі вони також ніяк не впливають.

У Приморску, Кирилівці та ГенІчеську нема масштабних виробництвта промислових підприємств, які б забруднювали повітря шкідливими викидами. При цьому Генічеськ поступається двом іншим оздоровницям в питання екологічної чистоти. На південному заході знаходиться діючий порт, а на північному заході пролягає залізнична гілка. Вони знаходяться на відстані від курортної зони та осторонь від пляжів, тому не можна стверджувати, що завдають вагомої шкоди екології, але й повністю заперечувати їхній вплив також не варто.

У свою чергу немає ніяких факторів забрудення в Кирилівці та Приморську немає. Обидві рекреації віддалені від найближчих великих міст та не мають власних залізничних вокзалів. Через Приморськ проходить автошлях міжнародного значення М-14, але відстань від нього до курортної зони становить в середньому 5км. Таким чином, повітря тут чисте та корисне, збагачене морськими сольовими випарами та ароматом степових рослин.

Особливості пляжів та моря

Берегова лінія в межах Приморська відрізняється від двох інших курортів наявністю невеликих лиманів, що перетинають практично все узбережжя, за виключенням невеликих ділянок на заході та сході. Прохід до пляжу та моря через лиман здійснюється пішохідними містками довжиною біля 350–400 метрів. Діставатися містками з маленькою дитиною або з коляскою досить незручно, хоча для старшої дитини такі прогулянки можуть здатися захопливою пригодою.

Пляжі на курорті піщані, доволі просторі та досить чисті. Вхід в море пологий, а морське дно рівне та піщане. Глибина моря в Приморську середня, як і в Кирилівці, протягом декількох метрів від входу продовжується «дитяча» зона.

Пляж Адмірал
Пляж Адмірал

Кирилівка славиться широкими пляжами з дрібним білим піском та зручним проходом. Тут є повноцінна перша лінія, і на шляху до моря немає ніяких перешкод. Невеличка ділянка під глиняним урвищем є лише в центральній частині курорту ближче до Федотової коси. Але, враховуючи загальну протяжність берегової лінії, він досить незначний. Локації в центрі та на початку Федотової коси у високий сезон зазвичай переповнені, але на решті ділянок, та частково, в районі бази відпочинку «Адмірал», досить вільно. Більшість пляжів обладнано тіньовими навісами та пунктами прокату шезлонгів.

Море в Кирилівці має універсальну глибину, за якої комфортно та безпечно купатися дітям. Тут немає водоростей і медузи також не є частими гостями.

В міській частині Генічеську пляжів справді зручних для відпочинку з дитиною тут, по суті, нема. Центральний міський пляж хоч і називається «дитячим», але пов’язано це з більше з глибиною моря. Він просторий, добре обладнаний та чистий, але відділений від моря бетонним відбійником та не має пологого входу. Спускатися портібно прямо з бетону у воду або спеціальними сходинками. Ще один варіант — дикі пляжі неподалік від маяка та села Придорожне. Це доволі вузька піщана смуга, всіяна кам’яними валунами, при чому камені часто перегороджуть вільний прохід до моря.

Зата море в Генічеську дуже мілке та тепле, наче розраховане саме на дітлахів, адже дорослим, переважно таке купання буде не дуже комфортним. Все тому, що насправді місто стоїть на березі Утлюцького лиману. Мілководдя тут продовжується біля 100 метрів, а місцями й більше.

Розваги для дітей

За кількістю розваг лідерство за Кирилівкою. Пляжний відпочинок можна розвести дозвіллям в аквапарку «Острів скарбів», на території якого є спеціальна дитяча зона з дрібними басейнами та невисокими гірками, а для старших дітей та підліків доступні деякі дорослі гірки. Незабутньою подією стане похід в дельфінарій «Оскар». Яскравий та веселий виступ дельфінів та морських котиків напевне викличе у дитини море позитивних емоцій. Юним поціновувачам підводного світу може сподобатися в кирилівському «Акваріумі» з мешканцями морів та океанів з різних куточків світу. Вечірню програму розваг прикрасить похід в один з луна-парків: «Адреналін-Шоу» на межі центру та коси Пересип або луна-парк на початку Федотової коси.

Варто врахувати, що основні розваги Кирилівки сконцентровані в центрі селища та на початках кос. З інших районів за відсутності особистого автомобіля сюди доведеться діставатися на маршрутці, а в окремих випадках — на таксі.

У Генічеську вибір розваг для дітей не такий різноманітний. З відповідних місць – тематичний сімейний парк Алея Казок з великими фігурами казкових персонажів, ігровими містечками та кафе, а також парк відпочинку ім. Шевченка, що знаходиться в центрі міста. Для дітей середнього та старшого шкільного віку є можливість організувати пізнавальну екскурсію на Генічеський береговий маяк. Якщо бажаєте більшого, потрібно їхати на Арабатську Стрілку. Аквапарк, дельфінарій та луна-парк є в селі Генічеська Гірка, а в Щасливцеві функціонує зоопарк «Сафарі-Парк».

Приморськ відноситься до азовських курортів, що розвиваються, і розважальна інфраструктура тут поки не розвинена. В якості розваг варто розглядати те, що пропонується в межах баз відпочинку та пансіонатів. Зазвичай це ігрові майданчики з гірками, гойдалками, батутами та дитячі кімнати. На деяких базах функціонують власні кінотеатри, в яких для дітей транслюють популярні мультфільми. Традиційні пляжні розваги сконцентровані в районі центрального пляжу. Але вцілому, Приморськ пропонує виключно спокійний пляжний відпочинок, а за більш активним дозвіллям варто їхати до Бердянська, що знаходиться за 40 км.

Перебування с басейном та дитячою анімацією

Наявністю басейнів на базах та в гостьових будинках в Кирилівці вже нікого не здивуєш. Вони рятують відпочиваючих під час поганої погоди, а «жабники», часом, миліше моря. Практичнов в кожному другому гостьовому домі в центральній частині курорту облаштовано басейн, та й на косах їх також вистачає. Часто басейни разділені на зони, тобто мають більш мілку дитячу зону, а иноді обладнані системою підігріву та можуть похвалитися цілим водним ігровим простором для дітей, як, до прикладу на базі відпочинку «Адмірал».

Гірше складається ситуація з дитячою анімацією. Деякі бази відпочинку вказують в описі цю послугу, але мають на увазі наявність ігрових майданчиків, дитячих кімнат та іншого. По факту повноцінна анімація, яка пропонує проведення розважальних заходів для дітей, майстер-класів, конкурсів, естафет заустрічається не так вже й часто, але є й на деяких об’єктах, як-от база відпочинку «Адмірал», розроблена окремо для дітей різного віку та зацікавлень.

Дитячий клуб на базі Адмірал
Дитячий клуб на базі Адмірал

Одним з найкращих прикладів бази відпочинку в Кирилівці з дитячою анімацією є «Адмірал». Тут працює 4 професійних аніматора, що розробляють розважальну програму для дітей з урахуванням вікових особливостей та зацікавлень. Для максимального залучення в ігрову діяльність діти організовуються в групи за віком.

Окрім того, на території бази є однойменний дитячий клуб. Це комфортний простір, обладнаний дитячими меблями, іграшками, матеріалами для творчості, кондиціонером та телевізором, оформлений в яскравих кольорах, що допомагає створити ігрову атмосферу та обрати заняття до душі кожній дитині.

В Гінічеську та Приморську об’єктів з басейном на території також вистачає. Але але аніматори є лише на одиницях. Як правило, така послуга передбачається на великих об’єктах з розвиненою внутрішньою інфраструктурою. При чому варто розуміти, що не завжди анімація відбувається щоденно, іноді розважальні заходи для дітей організовуються у визначені дні або ж раз на тиждень.

Харчування та продукти

Питання хорошого та якісного харчування під час відпочинку з дітьми особливо актуальне.

На усіх курортах є декілька варіантів організації харчування: самостійне приготування їжі, комплексне харчування за попереднім замовленням або вибір страв з меню в кафе. У першому випадку у розпорядженні відпочиваючих номери, обладнані кухнями або кухонними зонами, а також загальні кухні на території, що для Генічеська менш характерно. Купівля продуктів не складає проблеми, оскільки магазини, ринки та мережеві супермаркети є всюди.

У випадку з Приморськом варто пам’ятати, що курортна зона віддалена від самого міста приблизно на 2 км, і щоби потрапити, до прикладу, в «АТБ», потрібно їхати туди автомобілем або маршруткою. Та і в Кирилівці супермаркет «Економ» знаходиться на в’їзді в селище, а великий ринок — в центрі, тому з віддалених районів кос діставатися сюди далеченько. При цьому відстань до великих торгових об’єктів компенсується за рахунок невеликих ринків та продуктових магазинів, що розкидані по узбережжю.

В Генічеську центральний ринок та супермаркет «АТБ» розміщені більш компактно відносно житла. До прикладу, від міського пляжу до супермаркету всього 700 метрів, а до ринку трохи більше 1км.

На всіх трьох курортах достатньо кафе та їдалень. Вони є як на території баз та готелів, так і за їхніми межами. Окрім того, в Кирилівці доволі поширена привозна «домашня кухня», тобто готові страви домашнього приготування продаються «з автомобіля».

Підведемо підсумки

Отже, з упевненістю можна сказати, що Приморськ, Кирилівка та Генічеськ цілком підходять для відпочинку з дітьми. Остаточний вибір курорту залежить від того, який саме вид відпочинку переважає.

Дитячий майданчик
Дитячий майданчик

Так, Приморськ пропонує спокійний пляжний відпочинок вдалині від шуму та масових розваг. Це чудовий варіант для сімей з маленькими дітьми, які поки можуть обійтися без додаткової розважальної програми та орієнтовані на тишу та відсутність скупчення відпочиваючих. Але варто пам’ятати про містки й те, наскільки зручно долати відстань до моря з маленькою дитиною. Можливо, варто обрати житло в тих районах, де немає лиманів.

Кирилівка — унверсальний курорт для дітей будь-якого віку. Тут відміння природні умови для відпочинку і добре розвинена інфраструктура та розважальна сфера. Можливо оселитися ближче до епіцентру курортного життя, якщо бажаєте, щоби все було під рукою, або обрати спокійніші райони, звідки просто діставатися до розваг.

У Генічеську наймілкіше море, що ідеально для дітей. Але незручний вхід в море, що перегороджений відбійником або великими каменями псує таку веселкову картину. Розваг, популярних для морських курортів в самому місті нема, але до аквапарку та дельфінарію в Генгірці зовсім недалеко — трохи більше 10км.

3D-тур та Веб-камери

віртуальний тур готелем Адмірал

Будь-якої миті із будь-якої точки світу ви можете ознайомитися з нашими пляжами за допомогою двох веб-камер, пройти віртуальну екскурсію завдяки 3D-туру та оглянути інтер'єри номерів та бунгало-котеджів.

Фотогалерея

Фото бази відпочинку

База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса

База відпочинку на карті