Азовське море

Багато хто не уявляє собі літо без моря. Звичайно, непогано провести відпочинок в горах, в туристичних поїздках, але більшість людей прагне провести відпустку саме на морі. Останнім часом на вибір було багато варіантів курортних країн: Туреччина, Єгипет, Болгарія — список можна продовжувати досить довго, але Азовське море не втрачало своєї популярності.

Для сімейного або недовготривалого відпочинку конкурентів Азовському узбережжю знайти важко – немає далеких перельотів, зміни кліматичних поясів, мовних бар’єрів. Ще більш привабливим відпочинок на Азовському морі став через адаптивний карантин, коли більшість закордонних курортів стали просто недоступними.

Азовське море — особливості

Це наймілкіше море в світі та найтепліше в нашій країні. Максимальна його глибина — не більше 13,5 метрів, а середня глибина — трохи більше 7 метрів. Саме тому багато хто відкриває купальний сезон вже до середини травня, коли вода біля берега прогрівається до 18 градусів тепла.

Тривалість курортного сезону також приваблює туристів — тут він триває біля 5 місяців на рік. На Азовському морі практично всюди пологий спуск в море, невеликі глибини біля піщано-черепашкових пляжів, порівняно доступні ціни та добре налагоджене транспортне сполучення навіть з невеликими курортними селищами – і це рецепт популярності сімейного відпочинку з дітьми. Сюди справді зручно діставатися – мешканці найближчих регіонів можуть відвідувати Кирилівку кожних вихідних, чому сприяє зручний графік автобусів, маршрутних таксі та поїздів.

На Азовському морі лише кілька великих та щільно завантажених портів, а це сприяє підтримці хорошої екологічної ситуації. Поблизу від Кирилівки немає ні портових, ні промислових міст, і це позитивно впливає на туристичну репутацію регіону.

Чому варто відпочивати саме на Азовському морі?

Клімат

Помірно-континентальний, наближений до середземноморського, клімат Федотової коси гарантує стабільно сонячну погоду протягом літнього періоду. Курортники, що не прив’язані до жорстких рамок навчального року, із задоволенням проводять в Кирилівці оксамитовий сезон. Сонце у цей період (кінець серпня – вересень) вже не таке агресивне, море тепле, а пляжі малолюдні. Найбільш вдалий час для людей зі слабким здоров’ям або маленькими дітьми. Тим більше, виключаються проблеми далекого шляху та акліматизації. Та ж Туреччина та Єгипет, які давно перестали бути дивиною, гарантовано в перші дні викличуть незручності у вашого організму на час звикання. Особливо чутливо акліматизацію проходять діти, тому відпочинок з сім’єю можна організувати з мінімальними незручностями.

Здоров’я

Відпочинок на морі — це завжди оздоровлення для нашого організму. З відпустки ми завжди повертаємося не просто загорілими і відпочилими, але й сповненими сил та життєвої енергії. Чому ж так відбувається і чим може допомогти вашому здоров’ю Азовське море?

  1. Псаммотерапія. Лікувальні властивості нагрітого піску були відомі ще древнім грекам. Якщо хочете покращити стан шкіри, позбутися від болю при артриті, артрозі, вилікувати ревматизм, радикуліт та інші хвороби кісток та шкіри – псаммотерапія допоможе в цьому. Погодьтеся, це просто ідеальний процес лікування — поніжитися на нагрітому сонцем пісочку. Благо, прекрасні пляжі Азовського моря сприяють цьому.
  2. Аеройонотерапія. Повітря Азова багате на макро та мікроелементи, серед них йод, бром, кальцій та багато інших. Тут ви не просто дихаєте на повні груди — кожен ковток повітря йде на користь організму та зміцнює його. В той же час фітонциди здійснюють дезинфікуючу дію на легені та вбивають бактерії, що ідеально підійде тим, хто постійно страждає ГРЗ, астмою та захворюваннями легенів.
  3. Водні процедури. У морській воді також надзвичайно багато корисних сполук, які благотворно впливають на стан шкіри та зміцнюють організм. Окрім іншого, помірні фізичні навантаження під час купання піднімають тонус м’язів, серцево-судинної та імунної системи.
  4. Грязелікування. Грязі лиманів Азовського моря, Молочного і Утлюцького, володіють унікальним складом та містять в собі максимальну кількість корисних речовин — такого складу ви не знайдете ніде в світі, і це науково доведено. Місцеві грязі з грязьових вулканів та озерець не просто примушують вашу шкіру сяяти здоров’ям, регулюють секрецію сальних та потових залоз, сприяють загоєнню рубців та шрамів, стимулюють ріст волосяного покриву, покращують кровообіг та знімають запалення.

Розслабитися та покращити стан організму вам допоможе пляжний гідромасаж, який проводиться морською водою на багатьох курортах Азовського моря.

Курорти Азовського моря, їх особливості та ціни

Відразу варто зауважити, що кожен український курорт, що знаходиться на Азовському узбережжі, має свої особливості, але найбільш популярними серед туристів і з найбільш розвиненою інфраструктурою – Кирилівка і Бердянськ.

Відпочинок в Кирилівці приваблює сприятливою екологічною обстановкою, котра склалася за рахунок віддаленості від великих міст, промислових підприємств, та пожвавлених магістралей (як автомобільних, так і залізничних). Спокушає відпочиваючих і різноманіття пропозицій у сфері дозвілля та проживання: готелі та бази відпочинку як на материковій частині, так і на косах Кирилівки мають різну ступінь комфортності та цінову політику. В центрі знаходяться головні об’єкти інфраструктури, серед яких автовокзал та ринок. житло тут надають зазвичай мешканці приватного сектору, які здають кімнати та міні-готелі. З недоліків — шлях до моря займає від 10 хвилин. Добра Кирилівка й тим, що тут знаходиться найбільший в Україні аквапарк, дельфінарій та багато розважальних об’єктів. Напевне, найбільшим недоліком курорту є те, що він дещо дорожчий за інші приморські селища на азовському узбережжі через розвинуту інфраструктуру та різноманіття варіантів проведення дозвілля.

На Федотовій косі, смужці суші, що розділяє Азовське море та Утлюцький Лиман, доволі великий вибір баз відпочинку. В одному із найбільш зручних місць розташований пляжний готель «Адмірал». Основною перевагою Федотової коси – близькість пляжу. Це означає, що від номерів до моря буде максимум кілька сотень метрів, але великі бази відпочинку та пансіонати знаходяться безпосередньо на береговій лінії.

Коса Пересип відділяє від моря Молочний лиман. Початок коси забудовано старим житлом, ближче до кінця – забудова є більш сучасною. Із недоліків цієї локації варто зауважити не надто розвинену інфраструктуру, як на Федотовій косі та в центрі.

Приморськ, Степанівка Перша і Приморський посад — це курорти, що розкидані по узбережжю Азовського моря. Але їх можна виділити в одну групу, враховуючи популярність у туристів та загальну концепцію. Відрізняються вони від Кирилівки досить скупим набором варіантів для відпочинку та розваг. Але якщо вам достатньо небагатолюдного пляжу та шезлонгу — це непоганий вибір. Відрізняються вони від Кирилівки досить скупим набором варіантів для відпочинку та розваг. Однак, якщо для проведення часу вам достатньо буде доволі небагатолюдного пляжу та шезлонгу — це непоганий вибір. За рахунок слабо розвиненої інфраструктури ціни поступаються кирилівським.

Бердянськ — курортне місто, що також знаходиться в Запорізькій області. З переваг — тут розвинена інфраструктура та ціни на житло дещо нижчі, ніж у Кирилівці. Але якщо ви оселетися в центрі, де можна знайти і зоопарки, і музеї, і більшість інших об’єктів культурного дозвілля, доведеться обмежитися прекрасним виглядом на море, так як більшу частину берегової лінії в місті займають набережна та порт. Звичайно, тут передбачені сходи до моря, і деякі відпочиваючі та місцеві мешканці ризикують купатися, але це швидше варіант для катання на човнах.

Якщо ви хочете не лише дивитися на море, варто приєднатися до основної маси туристів, що обирають Бердянську косу. З мінусів можна відзначити гіршу екологічну ситуацію через наявність порту та навіть кладовище кораблів.

Генічеськ – маленьке курортне містечко на березі Утлюцького лиману. Пляжі тут дуже мілководні, тому підійдуть туристам з маленькими дітьми. Як перевагою, так і недоліком Генічеська є розвинуте транспортне сполучення (як авто, так і залізничне). З одного боку, сюди легко дістатися, з іншого — про осоливо екологічну чистоту говорити не доводиться. Забрудності сприяють і промислові підприємства Генічеська.

Генічеська гірка знаходться на Арабатській стрілці, недалеко від Генічеська, але вже на відстані від його впливаючих на екологію факторів. В Генгірці достатньо пропозицій житла, а окрім звичайних пляжних розваг є лунапарк та стаціонарний дельфінарій.

Далі по Арабатці пролягаяє Щасливцеве. Його головними визначними місцями є відоме гаряче джерело та озеро Сиваш. Ціни на житло тут нижчі, а інфраструктура слабка, але регулярно курсують автобуси до Генічеська через Генгірку.

Якщо, все ж, шукати варіант «недорого та тихо», прямуйте до Стрілкового. На відміну від найближчих курортних зон, море тут глибше, а за рахунок віддаленості від промислових об’єктів повітря та вода — просто кришталеві. Із мінусів — інфраструктура відсуня.

3D-тур та Веб-камери

віртуальний тур готелем Адмірал

Будь-якої миті із будь-якої точки світу ви можете ознайомитися з нашими пляжами за допомогою двох веб-камер, пройти віртуальну екскурсію завдяки 3D-туру та оглянути інтер'єри номерів та бунгало-котеджів.

Фотогалерея

Фото бази відпочинку

База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса

База відпочинку на карті