Білосарайська коса проти Федотової коси та Пересипу

Порівняння та огляд популярних кос на Азовському морі

Сьогодні на азовському морі можна відпочити як на популярному та розвиненому курорті, так і в менш затребуваному місці. Які умови пропонують 3 азовські морські коси — Федотова, Пересип та Білосарайська, які їх особливості, розберемося далі.

Азовське море славиться своїми піщаними косами, які користуються заслуженою популярністю серед відпочиваючих завдяки хорошим природним умовам для пляжного відпочинку. При цьому кожна коса по-своєму унікальна та має свої особливості: Федотова коса більше сподобається любителям відпочинку, сповненого різноманітними активностями та розвагами, але при цьому досить тихого, а Пересип і Білосарайська коса підійде тим, хто на відпочинку перш за все цінує тишу та спокій, а розваги переносить на другий план.

Отже, розглянемо умови, які пропонують 3 коси Азовського моря за основними критеріями.

Розташування та природні дані

Федотова коса в Кирилловке
Федотова коса в Кирилівці

Федотова коса і Пересип — це два райони найпопулярнішого азовського курорту Кирилівка, що знаходиться на півдні Запорізької області. При цьому Федотова коса знаходиться на заході від центральної частини курортного селища, між морем та Утлюцьким лиманом, а Пересип — на сході від материкової Кирилівки, створюючи природний бар’єр між морем та Молочним лиманом.

У той же час Білосарайська коса і однойменне село на ній, знаходиться орієнтовно за 250км від Кирилівки в межах сусідньої Донецької області. Вдаваючись в море, курорт формує Білосарайську затоку, і, таким чином, його західна частина омивається водами затоки, а вистояна — відкритим Азовом.

Найдовшою серед 3 кос є Федотова із загальною протяжністю, включно з територією заповідного острова Бірючий, біля 45 км. На другому місці з довжиною біля 14км знаходиться Білосарайська коса, що межує з орнітологічним заповідником, який розміщений біля її оголовку. Найкоротша з трьох — коса Пересип, відділенна промоїною від Степанівської коси: її довжина складає 11км.

Усі три курортні регіони знаходяться в одній кліматичній зоні з помірно-континентальним кліматом, для якого є характерним спекотне та засушливе літо. Курортний сезон тут починається приблизно в один час та має однакову тривалість: з кінця травня до вересня включно. При цьому коси межують зі степовою зоною, що впливає на особливості місцевого повітря, насичене не лише йонами йоду й брому, але й фітонцидами степових трав.

Федотова коса і Пересып знаходяться на значній відстані від великих міст та виробництв, що створює тут сприятливе екологічне оточення, що добре підходить для відпочинку з дітьми. На відміну від них Білосарайська коса знаходиться всього за 25км від промислового Маріуполя та піддається впливу шкідливих викидів, що забруднюють повітря та воду.

Особливості моря та пляжів

Коса Пересип в Кирилівці
Коса Пересип в Кирилівці

На всіх трьох косах сформовані чудові природні умови для хорошого пляжного відпочинку, що підходять для дітей та дорослих. Типові для азовського узбережжя пляжі — доволі широкі та пологі, вкриті сумішшю піску та дрібної ракушки — зберігають свої характерні особливості в межах трьох рекреацій.

В силу того, що курортна сфера в Кирилівці більш розвинена, пляжі на Федотовій косі та Пересипі в цілому окраще обладнані тіньовими навісами та пунктами прокату шезлонгів, ніж на Білосарайській косі.

В районі трьох курортних зон море має пологе піщане дно, плавне заглиблення і зберігає мілку «дитячу» зону протягом кількох метрів від берега. При цьому на Білосарайській косі глибина до півтора метра може продовжуватися практично до 100 метрів від входу у воду, тому для любителів поплавати на глибині Федотова коса і Пересип з більш динамічним нарощуванням глибини підходять більше.

Інфраструктура та розваги

 Білосарайська коса і маяк
Білосарайська коса і маяк

В цьому плані явним лідером є Федотова коса. Біля оголовку Федотки розміщені найбільші на узбережжі аквапарк і дельфінарій, а на початку знаходиться луна-парк, кілька нічних клубів і велика торгово-розважальна зона з різноманіттям закладів громадського харчування, магазинами, торговими палатками, сувенірними лотками, атракціонами та іншим. Але така особливість коси не є завадою для тих, хто надає перевагу тихому оточенню: в середній частині та кінці коси більша частина інфраструктури зосереджена на території готелів та баз відпочинку.

Коса Пересип більше орієнтована на любителів спокійного відпочинку в тихому районі, позбавленому курортної метушні та скупчення відпочиваючих. Розваги у вигляді луна-парку, одного нічного кулубу та «Акваріуму» знаходяться на самому початку Пересипу, але навіть тут вони не порушують загальну атмосферу спокою, що притаманна даній курортній зоні.

Дещо схожа в цьому сенсі на Пересип і Білосарайська коса. Із розваг гостям курорту доступний невеликий луна-парк і декілька традиційних пляжних атракціонів. Інфраструктура тут розивнена досить слабо і в переважно знаходиться в центральній частині селища на деякій відстані від баз відпочинку.

Особливості проїзду на громадському транспорті

Так як Кирилівка є популярним туристичним напрямком, під час курортного сезону дістатися сюди досить просто практично з будь-якого великого міста України. Щоденні пасажирські перевезення з доставкою до більшості готелів або бази відпочинку на Федотовій косі або косі Пересип організовують часті сезонні перевізники та транспортні компанії. Також є прямі автобусні рейси від автовокзалів, до прикладу. з Дніпра, Запоріжжя і Мелітополя. З деяких міст зручно діставатися потягом з пересадкою в Запоріжжі або Мелітополі. І вже з автовокзалу в Кирилівці можна доїхати на маршрутці №1 до бази відпочинку на косі Пересип або маршрутці №2 — на Федотовій косі.

Найближче місто, з якого здійснюються прямі автобусні рейси до Білосарайської коси — Маріуполь, і в переважній більшості випадків їхати на відпочинок доведеться з пересадкою в ньому. Про подальший трансфер до бази відпочинку доведеться подбати самостійно або наперед домовитися про нього з адміністрацією бази.

Словом, кожна з трьох піщаних кос однозначно підходить для відпочинку на морі. А те, в якому форматі він підійде, вже буде залежати від конкретного вибору.

3D-тур та Веб-камери

віртуальний тур готелем Адмірал

Будь-якої миті із будь-якої точки світу ви можете ознайомитися з нашими пляжами за допомогою двох веб-камер, пройти віртуальну екскурсію завдяки 3D-туру та оглянути інтер'єри номерів та бунгало-котеджів.

Фотогалерея

Фото бази відпочинку

База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса
База відпочинку АДМІРАЛ - Кирилівка, Федотова коса

База відпочинку на карті